Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Znaczenie, symbolika, techniki wykonania Wianków Komunijnych

2024-03-25
Znaczenie, symbolika, techniki wykonania  Wianków Komunijnych

Znaczenie i Symbolika Wianków Komunijnych

Wianki komunijne od wieków pełnią szczególną rolę w obrzędach religijnych, będąc nie tylko ozdobą, lecz również symbolem głęboko zakorzenionych wartości i tradycji. Stanowią one nieodłączny element uroczystości pierwszej komunii świętej, przynosząc ze sobą bogactwo znaczeń i symboliki.

Wyraz Ducha Świętego

Wianek komunijny, zazwyczaj wykonany z delikatnych kwiatów i zieleni, symbolizuje obecność Ducha Świętego. Jest to wyraz wiary w obecność Bożą podczas tego ważnego sakramentu, dodając uroczystości duchowego wymiaru.

Czystość i Niewinność

Biel kwiatów, często dominująca w wiankach komunijnych, symbolizuje czystość i niewinność duszy dziecka, które przyjmuje ciało i krew Chrystusa podczas komunii świętej. To wyraz przemijającej chwili czystości serca przed Bogiem.

Łączność z Naturą

Zieleń i kwiaty, używane do tworzenia wianków, symbolizują łączność z naturą i harmonię z otaczającym światem stworzonym przez Boga. W ten sposób wianek komunijny staje się również wyrazem wdzięczności za dar życia i piękno natury.

Wyjątkowość Chwili

Wianek komunijny jest także symbolem wyjątkowej chwili w życiu dziecka i całej rodziny. To symboliczne przekazanie dziecka w ręce Boże, przygotowując je na dalszą drogę życia w wierze i miłości.

Tradycja i Kontynuacja

Tworzenie wianków komunijnych jest przekazywane z pokolenia na pokolenie, stanowiąc ważną część religijnej tradycji. W ten sposób wianek staje się także symbolem kontynuacji dziedzictwa wiary i tradycji rodzinnej.

Wianki komunijne, oprócz swojej estetycznej funkcji, przenoszą więc głębokie znaczenia i wartości, wpisując się w duchowe wymiary sakramentu komunii świętej oraz bogatą tradycję religijną.

Pobierz nasz bezpłatny ebook

by wiedzieć więcej o technikach i narzędziach niezbędnych przy tworzeniu wianków komunijnych kliknij tutaj

 

 Zapraszamy również na niezapomniane

warsztaty tworzenia wianków komunijnych!

Dołącz do naszej wyjątkowej grupy, gdzie pod czujnym okiem Pani od Kwiatów i Emocji - Moniki Bębenek, odkryjesz tajniki sztuki tworzenia pięknych wianków komunijnych.
Zdobądź nowe umiejętności i stwórz niepowtarzalne dzieła!
Termin Warsztatów: 20 kwietnia 2024, godz. 9:00 - 17:00
Miejsce Warsztatów: Kwitnące Horyzonty, szkoła florystyczna, Opole, ul. 1 Maja 93Dołącz do nas, by odkryć niezwykły świat florystyki! 
Link do zapisów https://rozkwitajznami.pl/pl/products/warsztaty-wianki-komunijne-136.html

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 5 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-23
Wszystko w jak najlepszym porządku, sprawnie i bezproblemowo. A produkty najwyższej jakości :)
2023-02-07
Polecam bardzo zamówienie zrealizowano bardzo szybko, i jestem zachwycona zakupem
pixel