FAQ

Nabór 2024/ 2025

Naukę rozpoczynamy jesienią. Pierwszy zjazd na poziomie Florysta planujemy na 11-13 października, natomiast Mistrz florystyki startuje 11-13 listopada. Szczegółowe harmonogramy są dostępne na naszej stronie w opisach szkoleń.

 

Kursy startują jesienią i kończą się egzaminem na przełomie sierpnia i września 2025. Kurs Florysta obejmuje 10 zjazdów, odbywających się w piątki (17:00-20:00) oraz soboty i niedziele (9:00-17:00). Kurs Mistrz florystyki to 12 zjazdów, odbywających się od poniedziałku do środy (9:00-17:00). Dokładny harmonogram zjazdów jest dostępny na stronie www.kwitnacehoryzonty.pl.

 

Nie, w trakcie zapisu pobieramy jedynie opłatę wpisową (730 zł netto), a reszta opłat jest rozłożona na raty.

Florysta:

 • Opłata wpisowa: 730 zł netto
 • 10 rat po 1360 zł netto
 • Dodatkowy zjazd przygotowawczy przed egzaminem + egzamin branżowy: 2500 zł brutto
 • Egzamin cechowy płatny według cennika Izby Rzemieślniczej

Łączny koszt: 20 125,90 zł brutto + egzamin cechowy

Mistrz florystyki:

 • Opłata wpisowa: 730 zł netto
 • 12 rat po 1420 zł netto
 • Dodatkowy zjazd przygotowawczy przed egzaminem + egzamin branżowy: 2500 zł brutto
 • Egzamin cechowy płatny według cennika Izby Rzemieślniczej

Łączny koszt: 24 357,10 zł brutto + egzamin cechowy

W przypadku przerwania kształcenia z ważnych powodów losowych (np. choroba), słuchacz może kontynuować naukę od przerwanego momentu w następnej grupie szkoleniowej, pod warunkiem, że grupa nie przekracza 12 osób.

Nie, kurs podstawowy nie jest wymagany. Brak egzaminu maturalnego również nie dyskwalifikuje kandydatów do egzaminu czeladniczego. Wystarczy miłość do kwiatów i chęć rozwoju!

Kandydat musi spełnić jeden z sześciu warunków:

 1. Tytuł czeladnika lub równorzędny w zawodzie oraz co najmniej trzyletni staż pracy w tym zawodzie po uzyskaniu tytułu zawodowego, oraz świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.
 2. Co najmniej sześć lat prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej w zawodzie, oraz świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.
 3. Tytuł czeladnika lub równorzędny w zawodzie pokrewnym oraz co najmniej trzyletni staż pracy w zawodzie, oraz świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.
 4. Tytuł mistrza w zawodzie pokrewnym oraz co najmniej roczny staż pracy w zawodzie, oraz świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.
 5. Świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej dającej wykształcenie średnie w zawodzie oraz co najmniej dwuletni staż pracy w zawodzie.
 6. Dyplom ukończenia szkoły wyższej na kierunku lub w specjalności związanej z zawodem oraz co najmniej roczny staż pracy w zawodzie.

Tak, każdy słuchacz i absolwent szkoły rocznej na poziomie Florysta i Mistrz florystyki ma dożywotnią zniżkę 10% na wszystkie warsztaty i kursy.

Warsztaty stacjonarne

Zachęcamy do zabrania ze sobą swoich ulubionych narzędzi florystycznych, takich jak nóż, sekator, cęgi do drutu itp. W zależności od tematyki warsztatów możesz potrzebować również innych narzędzi, np. pistoletu do kleju na gorąco lub wkrętarki. Jeśli czegoś zabraknie w Twojej skrzynce narzędziowej, będziesz mógł/a skorzystać z narzędzi szkolnych. Zawsze, niezależnie od tematyki warsztatów, pamiętaj o wygodnym ubraniu i obuwiu.

Nie, nie posiadamy własnej bazy noclegowej. Szkoła jest zlokalizowana w centrum, 15 minut spacerem od Dworca Głównego PKP, a w najbliższej okolicy można łatwo znaleźć nocleg za pośrednictwem internetu.

Nie posiadamy własnego parkingu, jednak w najbliższej okolicy szkoły jest wiele miejsc parkingowych wzdłuż ulicy. Parkowanie w tej strefie jest bezpłatne.

Harmonogram warsztatów jest regularnie aktualizowany na naszym Facebooku, Instagramie oraz w sklepie www.rozkwitajznami.pl. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z biurem szkoły.

Kursy online

System dopuszcza logowanie tylko z 2 urządzeń. Postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na platformie i usuń z listy urządzenia, z których już się nie logujesz. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z biurem szkoły.

Postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na platformie, aby zresetować hasło. Jeśli nie otrzymasz maila z resetem hasła lub napotkasz trudności, skontaktuj się z biurem szkoły.

 

Standardowo wysyłamy dyplomy drogą mailową najpóźniej po zakończeniu dostępu do kursu. Jeśli chcesz otrzymać dyplom szybciej lub potrzebujesz dyplom w wersji papierowej (dodatkowo płatny razem z przesyłką 50 zł), skontaktuj się z biurem szkoły.

 

Każdy kurs jest dostępny przez 90 dni od momentu zakupu.

Pozostałe

Voucher na warsztaty tematyczne ważny jest rok od daty zakupy.